top of page

Corina over project Early bird met OBS de Vogelaar te Genemuiden

Mijn naam is Corina Brink en ik ben, al zo’n 20 jaar, leerkracht op OBS de Vogelaar te Genemuiden. Momenteel in groep 7/8, maar ik heb alle groepen wel gedraaid. Al jaren werken we met de groepen 5 t/m 8 aan de Engelse taal. Een aantal jaar geleden zijn we gestart met het Early Bird project. Dit betekent dat we vanaf groep 1 Engels zijn gaan geven. . In de onderbouw wordt er op een speelse manier met Engels omgegaan en het is verbazingwekkend hoe snel kinderen woorden oppakken. Alle leerkrachten hebben een opleiding gevolgd, om ons eigen Engels ook op goed niveau te hebben. De eerste fase hebben we goed doorlopen en we waren nu klaar voor de tweede visitatieronde. Voor deze visitatie moesten we onder andere emailverkeer op gang brengen, voor onze groepen 7 en 8, met kinderen in het buitenland. Tja en waar begin je dan. Al een aantal jaren (vanaf 2009) steunen wij via stichting Indonesie2007, nu stichting Youtj Education and Halth, onze ‘sponsor’dochter Ni Luh Gede Lestari. Een fantastische meid die afgelopen maart al weer 18 geworden is.

Toen wij op 20 februari 2011 op Bali getrouwd zijn, heeft zij , met uitzicht op het prachtige Tanah Lot, onze trouwringen gebracht. Ze was samen met haar ouders, haar oom (onze gids in 2008 bij een rondreis over Java en Bali en die ons bij de stichting bracht, maar inmiddels helaas, veel te vroeg, overleden is) en tante, met hun zoontje en een vriendinnetje, aanwezig. Hoe bijzonder was dat! Ook hebben we haar en haar familie in hun Kampung opgezocht. We willen dus ook nog lang niet stoppen met haar te sponsoren. Ze werkt keihard voor goede schoolresultaten en als het lukt gaat ze ook nog naar de school van de stichting. In 2019 willen we haar en de inmiddels weer vernieuwde school, opnieuw gaan bezoeken. Maar dan met onze zoon van dan 8. We vinden het erg belangrijk dat die ook een stukje van de Indische cultuur en de manier van leven daar mee krijgt. Dat het allemaal niet zo vanzelfsprekend is als hier. We mailen veel met Luhde en daar genieten we van. Inmiddels zit zij midden in haar examens. We kunnen merken dat er op de school van de stichting veel aan Engels gedaan is en wordt. In het begin kon Luhde enkele woordjes aan ons schrijven en nu mailt ze ons hele brieven. Dit was voor mij de reden om, nu we de nieuwe fase van Early Bird in wilden gaan, te gaan kijken of we met de stichting emailverkeer op gang konden brengen tussen onze school en de school van de stichting. Gelukkig was men bij de stichting enthousiast. Inmiddels zijn onze kinderen op de hoogte gebracht. Ik heb ze natuurlijk van alles vertelt over de stichting, foto’s en filmpjes laten zien en ze enthousiast gemaakt voor het project. met het resultaat dat de eerste emails de deur uit zijn. Hoe vaak er gemaild gaat worden zal moeten blijken. Maar dat het een vervolg krijgt staat vast! Hopelijk is dit het begin van een jarenlange samenwerking! Oh ja, en onze 2e visitatie was een groot succes! We hebben nu officieel het Early Bird certificaat!


Uitgelichte berichten
Recente berichten
Archief
Zoeken op tags
Er zijn nog geen tags.
Volg ons
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
bottom of page